  • Mfr # A1211-1.43
  • Zoro # G4777153
Overall Length
40 mm
Drill Bit Size
1.43 mm
Shank Dia.
3/64 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1211-1.43
Country of Origin
France
Dimensions
Overall Length
40 mm
Drill Bit Size
1.43 mm
Shank Dia.
3/64 in
Flute Length
18 mm
Drilling Depth
15.00mm
Shank Length
22 mm
Maximum Drilling Depth
18 mm
Decimal Equivalent
0.0563
Description
Jobber Drill Bit, Drill Bit Size 1.43 mm, Drill Bit Point Angle 118 Degrees , Decimal Equivalent 0.0563, Metric, Drill Bit Point Type Conventional Point, Non-Coolant Through