  • Mfr # A1211-6.25
  • Zoro # G5105733
Overall Length
101 mm
Drill Bit Size
6.25 mm
Shank Dia.
15/64 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1211-6.25
Overall Length
101 mm
Drill Bit Size
6.25 mm
Shank Dia.
15/64 in
Flute Length
63 mm
Shank Length
38 mm
Drilling Depth
52.00mm
Maximum Drilling Depth
63 mm
Details
Item
Jobber Drill Bit
Decimal Equivalent
0.2461
Description
Jobber Drill Bit, Drill Bit Size 6.25 mm, Drill Bit Point Angle 118 Degrees , Decimal Equivalent 0.2461, Metric, Drill Bit Point Type Conventional Point, Non-Coolant Through