  • Mfr # A1114S-12
  • Zoro # G4827790
Size - Decimal
12.00mm - 0.4724
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A1114S-12
Size - Decimal
12.00mm - 0.4724
Flute Length
30.00 mm
Overall Length
102.00 mm
Shank Dia.
12 mm
Sizes Included
0.4724"
Drill Bit Size
12.00 mm
Body Dia.
12.00 mm
12.00mm (0.4724)
Drill Size
12.00mm
Decimal Equivalent
0.4724
Description
Spotting Drill Bit, High Speed Steel, 120 Degrees , 12 mm, Bright (Uncoated)