  • Mfr # A1114S-14
  • Zoro # G4788170
/ea
Free Shipping & Returns
Size - Decimal
14.00mm - 0.5512
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A1114S-14
Size - Decimal
14.00mm - 0.5512
Flute Length
35.00 mm
Overall Length
115.00 mm
Shank Dia.
14 mm
14.00mm (0.5512)
Drill Bit Size
14.00 mm
Sizes Included
0.5512"
Drill Size
14.00mm
Body Dia.
14.00 mm
Decimal Equivalent
0.5512
Description
Spotting Drill Bit, High Speed Steel, 120 Degrees , 14 mm, Bright (Uncoated)