  • Mfr # A1244-NO33
  • Zoro # G5086842
Overall Length
61 mm
Drill Bit Size
#33
Shank Dia.
2.8 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A1244-NO33
Country of Origin
Brazil
Dimensions
Overall Length
61 mm
Drill Bit Size
#33
Shank Dia.
2.8 mm
Flute Length
33 mm
Drill Bit Dimension Type
Wire
Drilling Depth
28.00mm
Shank Length
28 mm
Drill Point Length
0.669mm
Drill Length Class
Jobber-Length
Drill Diameter Tolerance
H8
Maximum Drilling Depth
33 mm