  • Mfr # A1247-15.1
  • Zoro # G5087192
Overall Length
178 mm
Drill Bit Size
15.1 mm
Shank Dia.
19/32 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1247-15.1
Overall Length
178 mm
Drill Bit Size
15.1 mm
Shank Dia.
19/32 in
Flute Length
120 mm
Drilling Depth
104.00mm
Shank Length
58 mm
Maximum Drilling Depth
120 mm
Details
Item
Jobber Drill Bit
Decimal Equivalent
0.5945
Drill Bit Point Type
Conventional Point
Description
Jobber Drill Bit, Drill Bit Size 15.1 mm, Drill Bit Point Angle 130 Degrees , Decimal Equivalent 0.5945, Metric, Drill Bit Point Type Conventional Point, Non-Coolant Through