Westgate FLS-10W-50K-BRWEATHERPROOF LED ROUND FLOOD HEADS, 120V FLS-10W-50K-BR
FLS-10W-50K-BRWEATHERPROOF LED ROUND FLOOD HEADS, 120V (Discontinued)
  • Mfr # FLS-10W-50K-BR
  • Zoro # G602632347
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
FLS-10W-50K-BR
Country of Origin
Unknown
Details
Watts
10W
Voltage
120V
Color
Dark Bronze
Lumens
950LM
CRI
>80
Material
Die-Cast Aluminum With Powder Coat Finish
Description
Cover type: Transparent PC
White Reflector
Driver: Non-dimmable driver
13" #18 AWG stranded wires
Power: 10W
Lumens: 950LM
Light Efficiency: 75LM/W
Voltage: 100~277V, 50/60Hz