  • Mfr # K79-36RXT-23B-C61-4
  • Zoro # G115665634
Width
36 in
Length
30.1 in
Height
48 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K79-36RXT-23B-C61-4
Width
36 in
Length
30.1 in
Height
48 in
Details
Item
Extension Dining Table W/ 4 Chairs
Number of Pieces in Set
5
Number of Chairs
4
Description
  • Dimensions: 36 in W x 36 in D x 30.1 in H
  • Chair dimensions: 18.4 in W x 20.1 in D x 35.8 in H
  • Seat dimensions: 18.3 in H x 18.9 in W x 15.6 in D
  • Insert the 12 in leaf on steel glides to expand the table to 36 in x 48-in