  • Mfr # K79-36RXT-23-S6132-4
  • Zoro # G115665795
Width
36 in
Length
36.1 in
Height
48 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K79-36RXT-23-S6132-4
Width
36 in
Length
36.1 in
Height
48 in
Details
Item
Extension Dining Table W/ 4 Counter Height Stools
Number of Pieces in Set
5
Description
  • Dimensions: 36 in W x 48 in D x 36.1 in H
  • Stool dimensions: 17.7 in W x 20.4 in D x 40 in H
  • Seat dimensions: 24 in H x 17.7 in W x 15 in D
  • Insert the 12 in leaf on steel glides to expand the table to 36 in x 48-in