  • Mfr # TDMX0985R12SF125
  • Zoro # G0215506
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Shank Dia.
1.25 in
Overall Length
16.377 in
Drill Bit Size
0.9843 in
Maximum Drilling Depth
12.283 in
Maximum Drill Diameter
1.023 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
TDMX0985R12SF125
Country of Origin
Germany
Dimensions
Shank Dia.
1.25 in
Overall Length
16.377 in
Drill Bit Size
0.9843 in
Maximum Drilling Depth
12.283 in
Maximum Drill Diameter
1.023 in
Insert Seat Size
J
Shank Length
2.362 in
Insert Gage Length
14.015 in