  • Mfr # TDD108Z09750
  • Zoro # G2730329
Overall Length
369 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
TDD108Z09750
Country of Origin
United States
Dimensions
Drill Bit Size
9.75 mm
Overall Length
369 mm
Shank Dia.
10 mm
Depth:Dia. Ratio
30xD
Flute Length
317 mm
Decimal Equivalent
0.3839
Standards
Not Rated
List Number
TDD108
Drill Bit Point Type
Conical
Primary Material Application
Metalworking
Description
Extra Long Drill Bit, Drill Bit Size 9.75 mm, Drill Bit Point Angle 132 Degrees , Carbide, TiAlN, Metric, 30xD