  • Mfr # M270HF12
  • Zoro # G3793299
/ea
Key Features
Series
M270
Cutting Direction
Right Hand
Mounting Hole Dia.
3.55mm
For Use With
M270 Series Copy Mills
Insert Size
12
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
M270HF12
Country of Origin
Germany
Dimensions
Mounting Hole Dia.
3.55mm
Insert Size
12
Insert Thickness
3.1800mm
Thickness
3.1800 mm
Width
12.00mm
Cutting Edge Length
12.00mm
Depth of Cut
0.62mm
Corner Radius
0.75mm
Through Hole Inside Dia.
3.55mm