  • Mfr # TDMX190R8SL25M
  • Zoro # G3823511
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Diameter
25.00mm
Cutting Direction
Right Hand
ISO Number
TDMX190R8SL25M
Max. Dia.
19.9990mm
Overall Length
251.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
TDMX190R8SL25M
Country of Origin
Germany
Dimensions
Diameter
25.00mm
Max. Dia.
19.9990mm
Overall Length
251.00mm
Body Length
56.00mm
Max. Drilling Depth
20.00mm
Shank Dia. Measurement System
Metric
Depth x Dia. Ratio
8xD
Shank Dia.
25.00mm
Flute Length
160.00mm
Shank Length
56.00mm
Seat Size
D
Min. Drill Dia.
19.00mm
Max. Drill Dia.
160.00mm