  • Mfr # RDPX12T3M0SNMH
  • Zoro # G3787443
/ea
Key Features
Insert Size
12T3M0
Insert Application
Drilling
Mounting Hole Dia.
3.90mm
Grade
TN6540
Inscribed Circle
0.4720 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
RDPX12T3M0SNMH
Country of Origin
Germany
Dimensions
Insert Size
12T3M0
Mounting Hole Dia.
3.90mm
Dimension Type
Inch
Thickness
0.1563 in
Through Hole Inside Dia.
3.90mm
Cutting Edge Length
12.00mm
Details
Insert Application
Drilling
Grade
TN6540
Inscribed Circle
0.4720 in