  • Mfr # VDS201A01181
  • Zoro # G2734912
Overall Length
58 mm
Flute Length
7 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
VDS201A01181
Drill Bit Size
#56
Overall Length
58 mm
Flute Length
7 mm
Sizes Included
1.18mm
Shank Dia.
4 mm
Maximum Drilling Depth
5.00 mm
Drill Diameter Tolerance
H8
Drill Point Length
0.1760 mm
Shank Length
28 mm