  • Mfr # VDS201A01092
  • Zoro # G2735183
Overall Length
58 mm
Flute Length
7 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
VDS201A01092
Drill Bit Size
#57
Overall Length
58 mm
Flute Length
7 mm
Shank Dia.
4 mm
Sizes Included
1.09mm
Depth:Dia. Ratio
3xD
Drill Point Length
0.1610 mm
Shank Length
28 mm
Drill Diameter Tolerance
H8
Drill Length Class
Screw-Machine Length
Maximum Drilling Depth
5.00 mm