  • Mfr # M8090D080Z09S27SN12
  • Zoro # G405848952
Overall Length
50.00 mm
Shank Dia.
27.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
M8090D080Z09S27SN12
Overall Length
50.00 mm
Shank Dia.
27.00 mm
Depth of Cut
0.4528 in
Max. Cutting Dia.
3.1496 in
Description
Indexable Face Mill, Max. Cutting Dia. 3.1496 in, Arbor Dia. Not Applicable, Depth of Cut 0.4528 in, Coolant Fed Non-Coolant Through