  • Mfr # M8090FD080Z08W2S27SN12
  • Zoro # G805848705
Overall Length
50.00 mm
Shank Dia.
27.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
M8090FD080Z08W2S27SN12
Overall Length
50.00 mm
Shank Dia.
27.00 mm
Depth of Cut
0.4528 in
Max. Cutting Dia.
3.1496 in
Description
Indexable Face Mill, Max. Cutting Dia. 3.1496 in, Arbor Dia. Not Applicable, Depth of Cut 0.4528 in, Coolant Fed Non-Coolant Through