  • Mfr # M8090D250Z24S60SN12
  • Zoro # G905972744
Overall Length
63.00 mm
Shank Dia.
60.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
M8090D250Z24S60SN12
Overall Length
63.00 mm
Shank Dia.
60.00 mm
Max. Cutting Dia.
9.8425 in
Depth of Cut
0.4528 in
Description
Indexable Face Mill, Max. Cutting Dia. 9.8425 in, Arbor Dia. Not Applicable, Depth of Cut 0.4528 in, Coolant Fed Non-Coolant Through