Williams Comfort Products Pro Tech, 42in., Air Curtain, 115V, White PROT042-00AWH
Pro Tech, 42in., Air Curtain, 115V, White (Discontinued)
  • Mfr # PROT042-00AWH
  • Zoro # G3100636
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
PROT042-00AWH
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
42 in
Max. Mounting Height
10 ft
Height
11 in
Air Curtain Max. Door Width
42 ft
Depth
12 7/8 in
Details
Item
Air Curtain
Phase
1
Air Curtain Finish
Powder Coated
Number of Motors
1
Air Curtain Air Velocity
2925 fpm
Voltage
115 V