Williams Comfort Products Pro Tech, 64in., Air Curtain, 230V, White PROT064-00DWH
Pro Tech, 64in., Air Curtain, 230V, White (Discontinued)
  • Mfr # PROT064-00DWH
  • Zoro # G3100478
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PROT064-00DWH
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
64 in
Max. Mounting Height
10 ft
Height
11 in
Air Curtain Max. Door Width
64 ft
Depth
12 7/8 in
Details
Item
Air Curtain
Phase
1
Air Curtain Finish
Powder Coated
Number of Motors
2
Air Curtain Air Velocity
3825 fpm
Voltage
230 V