  • Mfr # JHWMWS-BWM10
  • Zoro # G7611655
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Finish
Satin Chrome
Number of Points
12
Overall Length
7-5/16", 8-5/8", 9-1/16", 9-3/4", 10-27/32", 11-9/32", 12-3/8", 13-1/4", 15-29/32", 17-1/32"
SAE or Metric
Metric
Wrench Style
Double Head Box, Offset
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
JHWMWS-BWM10
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
Size
8mm x 10mm, 11mm x 13mm, 12mm x 14mm, 14mm x 15mm, 16mm x 18mm, 17mm x 19mm, 19mm x 22mm, 21mm x 24mm, 27mm x 30mm, 30mm x 32mm
Details
Finish
Satin Chrome
Number of Points
12
SAE or Metric
Metric
Wrench Style
Double Head Box, Offset
Includes
(1) Double Head 10 Offset Box End Wrench of 7-5/16" Length: 8mm x 10mm; (1) Double Head 10 Offset Box End Wrench of 8-5/8" Length: 11mm x 13mm; (1) Double Head 10 Offset Box End Wrench of 9-1/16" Length: 12mm x 14mm; (1) Double Head 10 Offset Box End Wrench of 9-3/4" Length: 14mm x 15mm; (1) Double Head 10 Offset Box End Wrench of 10-27/32" Length: 16mm x 18mm; (1) Double Head 10 Offset Box End Wrench of 11-9/32" Length: 17mm x 19mm; (1) Double Head 10 Offset Box End Wrench of 12-3/8" Length: 19mm x 22mm; (1) Double Head 10 Offset Box End Wrench of 13-1/4" Length: 21mm x 24mm; (1) Double Head 10 Offset Box End Wrench of 15-29/32" Length: 27mm x 30mm; (1) Double Head 10 Offset Box End Wrench of 17-1/32" Length: 30mm x 32mm; Pouch