  • Mfr # 444031B41M030
  • Zoro # G605981909
/ea
Key Features
Cable Length
3 m
IP Rating
IP67
Keyway
Single
Type
Double Ended
Series
120087
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
444031B41M030
Country of Origin
Poland
Dimensions
Cable Length
3 m
Wire Size AWG
24
Cable Diameter
4.80mm (.189")
Wire Size
24 AWG
Details
IP Rating
IP67
Keyway
Single
Type
Double Ended
Series
120087
Current - Maximum per Contact
3.0A
Temperature Range - Operating
-25°C to +85°C
Voltage - Maximum
30V