  • Mfr # 1021-32W-MB-LED
  • Zoro # G615558573
Key Features
Height
4.75 in
Length
4 in
Width
32.5 in
Number of Lights
1
Style
Architectural, Modern, Transitional, Industrial
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1021-32W-MB-LED
Dimensions
Height
4.75 in
Length
4 in
Width
32.5 in
Backplate Dimensions
4.7" W x 4.7" H
Details
Item
Vanity
Number of Lights
1
Style
Collection Name
Solange
Shade Material
Glass
Color Temp.
2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
Dimmable
Yes
CRI
CRI>90
Standards
CETL, T24/JA8, CEC Listed
Watts
32W