  • Zoro # G705842100
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
530CHM-ORB
Zoro #
G705842100
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Length
8.125"
Width
8.125"
Height
19.875"
Chain Length
60"
Canopy Dimensions
5 in x 5 in
Cord/Wire Length
110 in
Details
Item
Outdoor Chain Mount Ceiling Fixture
Number of Lights
1
Bulb Base Type
Medium
Style
period inspired; art deco
Frame Finish
Oil Rubbed Bronze
UL Listed
CUL/cETLu
Shade Material
Glass
Frame Material
Aluminum
Series
Woodland
Light Bulb Wattage
100 W