  • Mfr # ZD4A022-D01E00EZ
  • Zoro # G310790087
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Width
6 31/32 in
Includes
Color Printing Capability
Single Color
Overall Height
5 15/16 in
Printer Connectivity
Bluetooth, USB
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
ZD4A022-D01E00EZ
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Width
Overall Height
Font Size
Scalable
Battery Size
2,750 mAh
Overall Depth
For Core Dia.
1/2 in, 1 in
Max. Print Width
2.2 in
Details
Includes
Item
Desktop Printer
Color Printing Capability
Single Color
Printer Connectivity
Bluetooth, USB
Printer Series
ZD411
Warranty
2 yr
Voltage
100 to 240V AC
Standards
Printing Software Compatibility
EPL2, Link-OS, XML, ZBI, ZPL II
Dispensing Style
Tear Off
Barcode Printer Type
Desktop
Weight
2.98 lb
Screen Type
Push Button
Power Source
2,750 mAh Battery, Electrical AC Supply
Printer Resolution
203 dpi
Print Speed
6 in/sec
Wire Communication
Bluetooth, Wired
Battery Capacity
2,750 mAh
Print Technology
Direct Thermal
Thermal Transfer Ribbon Required
Thermal Transfer Ribbon Not Required
Printer Type
Standard Desktop
Description
Desktop Printer, Desktop Barcode Printer Type, Push Button Screen Type, 2.2 in Max. Print Width, 203 dpi Printer Resolution, 6 in/sec Print Speed, Tear Off Dispensing Style, Bluetooth, Wired Wire Communication, Printer Series ZD411, For Core Dia. 1/2 in, 1 in, 8 11/16 in Overall Depth, 5 15/16 in Overall Height, 6 31/32 in Overall Width, 2.98 lb Weight, Printing Software Compatibility EPL2, Link-OS, XML, ZBI, ZPL II, 2,750 mAh Battery, Electrical AC Supply Power Source, 100 to 240V AC Voltage