  • Mfr # AA6061/25002500188-108
  • Zoro # G316313112
/ea
Free Shipping & Returns
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
AA6061/25002500188-108
Leg Thickness
3/16 in
Overall Height
2 1/2 in
Overall Width
2 1/2 in
Outside Leg Length
2 5/16 in
Overall Length
9 ft
Inside Leg Length
108 in
Yield Strength
40,000 psi
Elongation
17 %
Tensile Strength
45,000 psi