  • Mfr # AA6061/35003500250-120
  • Zoro # G416313241
/ea
See details
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AA6061/35003500250-120
Inside Leg Length
120 in
Overall Length
10 ft
Tensile Strength
45,000 psi
Elongation
17 %
Yield Strength
40,000 psi