  • Mfr # LBH-SS7169
  • Zoro # G1834329
/ea
Key Features
Style
Pull Ring
Grip Length
5 in
Pin Dia.
5/8 in
Knob Type
Pull Knob
Material
17-4 Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
LBH-SS7169
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Grip Length
5 in
Pin Dia.
5/8 in
Tip Dia.
0.75"
Barrel Dia.
5/8"
Tip Length
0.520"
Shank Dia.
Ball Grip Diameter
0.75 in
Handle Diameter
0.93 in
Shank Diameter
Handle Length
1.69 in
Handle Width
1.1 in
Handle Height
1 in