- Mfr # AAFM-2448-118
- Zoro # G8765014
Get a 10% off coupon
Free 30-day returns
Return PolicyGet 30 days to pay with Net 30
Apply NowUnlock tax-exempt savings
Add Tax ExemptionSpecifications
Product Information
MFR #
AAFM-2448-118
Country of Origin
United States
Dimensions
Plastic Thickness
0.118"
Plastic Width
24"
Plastic Length
48"
Length Tolerance
+/-0.065 in
Width Tolerance
+/-0.065 in
Thickness
0.118"
Length
48"
Width
24"
Nominal Size
24 in W x 48 in L
Plastic Length Tolerance
Plastic Width Tolerance
Description
Mirror Stock, Acrylic, Grade Standard, Plastic Length 4 ft, Plastic Width 24 in, Plastic Thickness 0.125 in, Mirror, Plastic Clarity Clear, Temperature Range 32 Degrees to 150 Degrees F