  • Mfr # 282-751750D
  • Zoro # G7311328
/ea
Free Shipping & Returns
Overall Length
4 in
Milling Diameter
3/4"
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
282-751750D
Overall Length
4 in
Milling Diameter
3/4"
Length of Cut
1.75 in
Corner Radius
0.03 in
Shank Dia.
3/4 in
Milling Dia.
0.75 in
Description
Corner Radius End Mill, 0.75 in Milling Dia., Carbide, ZrN, Straight, Inch, 0.03 in, 1.75 in, 4 in