  • Mfr # 283-501252D
  • Zoro # G7322869
Overall Length
3 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
283-501252D
Overall Length
3 in
Length of Cut
1.25 in
Corner Radius
0.03 in
Milling Dia.
0.5 in
Description
Corner Radius End Mill, 0.5 in Milling Dia., Carbide, ZrN, Straight, Inch, 0.03 in, 1.25 in, 3 in