  • Mfr # 283-914125D
  • Zoro # G7323097
Overall Length
7 in
Milling Diameter
1"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
283-914125D
Overall Length
7 in
Milling Diameter
1"
Length of Cut
4.125 in
Shank Dia.
1 in
Corner Radius
0.03 in
Milling Dia.
1 in
Description
Corner Radius End Mill, 1 in Milling Dia., Carbide, ZrN, Straight, Inch, 0.03 in, 4.125 in, 7 in