  • Mfr # HGWL70375-12
  • Zoro # G3017922
Milling Diameter
0.3750"
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
HGWL70375-12
Corner Radius
0.12 in
Milling Diameter
0.3750"
Milling Dia.
0.375 in
Overall Length
3 in
Length of Cut
1.125 in
Description
Corner Radius End Mill, 0.375 in Milling Dia., Carbide, nACRo, Straight, Inch, 0.12 in, 1.125 in, 3 in