  • Mfr # HGWS70625-02
  • Zoro # G3033681
/ea
Free Shipping & Returns
Milling Diameter
0.6250"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HGWS70625-02
Corner Radius
0.02 in
Milling Diameter
0.6250"
Shank Dia.
5/8 in
Overall Length
3 in
Length of Cut
0.75 in
Milling Dia.
0.625 in
End Mill Application
Finishing
Helix Angle
45 Degrees
Max. Helix Angle
45 Degrees
Description
Corner Radius End Mill, 0.625 in Milling Dia., Carbide, nACRo, Straight, Inch, 0.02 in, 0.75 in, 3 in