  • Mfr # M55700.032.0020
  • Zoro # G3410517
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
M55700.032.0020
Pin Diameter
3.2 mm
Shank Length
21 mm
Length
20 mm
Description
Cotter Pin,3.2mm dia,22mm L,PK10, System of Measurement Metric, Pin Diameter 3.2 mm, Pin Type Extended Prong, Material Stainless Steel, Material Grade/Class 316, Finish Plain, Product Type Cotter Pin, Shank Length 22 mm, Manufacturer Location Globally Sourced, Standards D94, Pack Size Small Pack, Package Quantity 10