  • Mfr # M38400.240.0085
  • Zoro # G9902411
Free Shipping & Returns
Minimum Thickness
4 mm
Maximum Thickness
4 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
M38400.240.0085
For Screw Size
M24
Outside Diameter
85 mm
Minimum Thickness
4 mm
Maximum Thickness
4 mm
Inside Diameter
25 mm
Description
Flat Washer, Flat Washer Type Oversized, Material Steel, Material Grade/Class Not Applicable, Finish Zinc-Plated, For Screw Size M24, Inside Diameter 25 mm, Outside Diameter 85 mm, Maximum Thickness 4 mm, System of Measurement Metric, Minimum Thickness 4 mm, Color Silver, Material Quality Standards Not Applicable, Maximum Temperature 302 Degrees F, Minimum Temperature -58 Degrees F, Pack Size Small Pack, Package Quantity 50