  • Mfr # N01200.075.0150
  • Zoro # G0327708
Thread Size
3/4"-10
Head Width
1-1/8 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
N01200.075.0150
Thread Size
3/4"-10
Fastener Length
1-1/2 in
Head Width
1-1/8 in
Head Height
15/32 in
Min. Thread Length
1 1/2 in
Thread Style
Fully Threaded
HRC19
Temp. Range
-58 Degrees to 302 Degrees F
Proof Load
74,000 to 85,000 psi
Tensile Strength
120,000 psi
Thread Fit
2A