  • Mfr # ZSHK-M15-M1000-316SU
  • Zoro # G111815446
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Diameter
15 mm
Material
316 Stainless Steel
Overall Length
1,000 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
ZSHK-M15-M1000-316SU
Diameter
15 mm
Overall Length
1,000 mm
Keyway Length
1,000 mm
Diameter Tolerance
Keyway Width
5 mm
Keyway Depth
3 mm
Details
Material
316 Stainless Steel
Standards
ANSI B17.1-1967, ASTM A-582 Cond A
Finish
Passivated
Straightness Tolerance
1.1 mm/m
Description
Stainless 316, 15 mm Dia