  • Mfr # ZSHK-M12-M1800-104SU
  • Zoro # G511815589
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Diameter
12 mm
Material
1045 Carbon Steel
Standards
ASTM A108
Overall Length
1,800 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
ZSHK-M12-M1800-104SU
Diameter
12 mm
Overall Length
1,800 mm
Diameter Tolerance
+/-0.05 mm
Keyway Length
1,800 mm
Keyway Width
4 mm
Keyway Depth
2.5 mm
Details
Material
1045 Carbon Steel
Standards
ASTM A108
Straightness Tolerance
1.1 mm/m
Finish
Polished
Description
Carbon Steel 1045 , 12 mm Dia