  • Mfr # BULK-RS-E60-987
  • Zoro # G802583234
Durometer
60A
Backing Type
Non-Adhesive
Elongation
350 %
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BULK-RS-E60-987
Overall Length
45 ft
Overall Width
36 in
Overall Thickness
0.375 in
Details
Item
Rubber Roll
Durometer
60A
Backing Type
Non-Adhesive
Elongation
350 %
Compression Set
33 %
Tensile Strength
1,000 psi