  • Mfr # BULK-RS-N30-238
  • Zoro # G502585866
/ea
See details
Key Features
Durometer
30A
Backing Type
Non-Adhesive
Elongation
350 %
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BULK-RS-N30-238
Overall Thickness
0.1875 in
Overall Width
36 in
Overall Length
20 ft
Durometer
30A
Backing Type
Non-Adhesive
Elongation
350 %
Compression Set
30 %
Tensile Strength
1,000 psi