  • Mfr # BULK-RS-S30-160
  • Zoro # G402583900
Durometer
30A
Backing Type
Non-Adhesive
Elongation
300 %
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BULK-RS-S30-160
Overall Length
30 ft
Overall Width
36 in
Overall Thickness
0.1875 in
Details
Item
Rubber Roll
Durometer
30A
Backing Type
Non-Adhesive
Elongation
300 %
Tensile Strength
850 psi
Shape
Roll
Compression Set
35 %