  • Mfr # BULK-RS-S30-85
  • Zoro # G902583066
Durometer
30A
Elongation
300 %
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BULK-RS-S30-85
Overall Width
36 in
Overall Length
36 in
Overall Thickness
0.03125 in
Details
Item
Rubber Sheet
Durometer
30A
Elongation
300 %
Shape
Sheet
Tensile Strength
850 psi
Compression Set
35 %