  • Mfr # M07800.100.0016
  • Zoro # G2810809
Drive Size
5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
M07800.100.0016
Overall Length
16 mm
Drive Size
5 mm
Thread Pitch
1.5 mm
Description
Socket Set Screw, Head Type Headless, Point Type Cone, System of Measurement Metric, Thread Size M10x1.5, Overall Length 16 mm, Drive Type Socket, Drive Size 5 mm, Material Steel, Finish Black Oxide, Pack Size Small Pack, Dimensional Standards DIN 914, Head Height Not Applicable, Maximum Head Height Not Applicable, Maximum Temperature 302 Degrees F, Minimum Head Height Not Applicable, Minimum Temperature -58 Degrees F, Package Quantity 50