  • Mfr # M07800.100.0025
  • Zoro # G1965665
Drive Size
5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
M07800.100.0025
Overall Length
25 mm
Drive Size
5 mm
Thread Pitch
1.5 mm
Description
Socket Set Screw, Head Type Headless, Point Type Cone, System of Measurement Metric, Thread Size M10x1.5, Overall Length 25 mm, Drive Type Socket, Drive Size 5 mm, Material Steel, Finish Black Oxide, Pack Size Small Pack, Dimensional Standards DIN 914, Head Height Not Applicable, Maximum Head Height Not Applicable, Maximum Temperature 302 Degrees F, Minimum Head Height Not Applicable, Minimum Temperature -58 Degrees F, Package Quantity 50