  • Mfr # GACB18-14-1824S
  • Zoro # G4361966
Width
24"
Depth
18"
Height
14"
Material
Aluminum
Number of Shelves
1
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
GACB18-14-1824S
Width
24"
Depth
18"
Height
14"
Overall Width
24 in
Overall Height
14 in
Overall Depth
18 in
Material
Aluminum
Number of Shelves
1
Finish
Unfinished
Shelf Adjustments
1 in
Shelf Adjustment Increments
1 in
Shelf Gauge
12 ga
Mounting Mechanism
Direct
Load Capacity per Shelf
300 lb
Standards
NSF
Load Capacity
300 lb
Description
Wire Wall Shelf, 1 in Shelf Adjustment Increments, 12 ga, Ventilated Shelf Style, 300 lb Load Capacity per Shelf, Number of Shelves 1, Mounting Mechanism Direct, Wall Mount Mounting Type, Overall Depth 18 in, Overall Height 14 in, Overall Width 24 in, 300 lb Load Capacity, Aluminum, Adjustable, Silver, Unfinished, NSF