  • Mfr # GACB14-34-1448S
  • Zoro # G4361850
Width
48"
Depth
14"
Height
34"
Number of Shelves
2
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
GACB14-34-1448S
Width
48"
Depth
14"
Height
34"
Overall Height
34 in
Overall Width
48 in
Overall Depth
14 in
Number of Shelves
2
Finish
Satin
Shelf Adjustments
1 in
Shelf Adjustment Increments
1 in
Mounting Mechanism
Post
Load Capacity per Shelf
400 lb
Shelf Gauge
16 ga
Description
Wire Wall Shelf, 1 in Shelf Adjustment Increments, 16 ga, Ventilated Shelf Style, 400 lb Load Capacity per Shelf, Number of Shelves 2, Mounting Mechanism Post, Overall Depth 14 in, Overall Height 34 in, Overall Width 48 in, 800 lb Load Capacity, Stainless Steel, Adjustable, Silver, Satin