Mfr # BULK-RS-V75FDA-29
Zoro # G302586438
Key Features
Durometer
75A
Backing Type
Non-Adhesive
Elongation
150 %
Standards
ASTM D2000 HK 705, FDA 21 CFR 177.2600
Grade
Food
Get a 10% off coupon
Free 30-day returns
Return PolicyGet 30 days to pay with Net 30
Apply NowReal support from real people
Contact our U.S. based teamSpecifications
Product Information
MFR #
BULK-RS-V75FDA-29
Overall Length
36 in
Overall Thickness
0.125 in
Overall Width
6 in