  • Mfr # A-1600-8M-450
  • Zoro # G801273167
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Width
450mm
Belt Type
Timing Cogged
Pulley Material - Belt Tensioners and Tension Pulleys
Fiberglass Cord
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
A-1600-8M-450
Country of Origin
India
Dimensions
Width
450mm
Details
Belt Type
Timing Cogged
Fiberglass Cord
Description
1600mm 8M Full Sleeve 450mm 200 Teeth, Color: Black, Length: 1600mm, Material: Fiberglass Cord, Thickness: 0.25, Type: Timing Cogged, Width: 450mm